Indiana Jones a chrám zkázy

Indiana Jones a chrám zkázy (Indiana Jones and the Temple of Doom)
­
Žánr: dobrodružný / akční / komedie
­Země: Spojené státy americké
Premiéra v ČR: 1.11.1989
Délka: 118 min.
Chrám zkázy, který byl natočen tři roky po prvním dílu, se odehrává rokpřed ním, v roce 1935. Nabízí opět pořádnou dávku dobrodružství, akce,napětí a také humoru - prostě jak je to u Indyho obvyklé a jak to mámerádi.
Tentokrát se Indiana v šanghajském klubu zaplete s čínským gangsterskýmbossem Lao Che. O něco později se letadlo, v němž prchá, zřítí,samozřejmě že úmyslně, kdesi v indické džungli. Indy ovšem není sám,okolnostmi je donucensnést přítomnost chladné, sarkastické, věčně načinčané a samozřejměvelmi přitažlivé zpěvačky Willie a malého kluka, kterému dělá Indy„chůvu". Spolu dorazí do chátrající vesničky, jejíž zkáza bylazpůsobena krádeží posvátných magických kamenů a také únosem všech dětí.Stařešina jim vysvětluje, že se kameny patrně nacházejí v honosnémpaláci patřícím mladému indickému princi. Vesničané jim poskytnou slonyna cestu.
V paláci po obřadném přivítání a po velmi zajímavé zkušenosti s místníkuchyní při slavnostní večeři princ popře veškeré pověry a pomluvykolem kamenů a kultu bohyně Kálí. Večer po hádce s namyšlenou Will jeIndy napaden ve svém pokoji a poté se mu podaří odhalit systém tajnýchpodzemních chodeb. Ty vedou k odhalení zmizelých kamenů a samozřejmětaké k dětem. Dřív než se Indymu a jeho parťákům podaří osvoboditzajaté děti a získat zpátky kameny, ovšem prožijí pořádně horké chvíle.


18.11.09 11:53
pepareklama
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one