Indiana Jones a chrám zkázy (1984)

Indiana Jones a chrám zkázy (Indiana Jones and the Temple of Doom)
Žánr:
dobrodružný / akční / komedie
Země:
Spojené státy americké
Délka:
118 minut
Premiéra v ČR:
1.11.1989Chrám zkázy, který byl natočen tři roky po prvním dílu, se odehrává rok před ním, v roce 1935. Nabízí opět pořádnou dávku dobrodružství, akce, napětí a také humoru - prostě jak je to u Indyho obvyklé a jak to máme rádi.
Tentokrát se Indiana v šanghajském klubu zaplete s čínským gangsterským bossem Lao Che. O něco později se letadlo, v němž prchá, zřítí, samozřejmě že úmyslně, kdesi v indické džungli. Indy ovšem není sám, okolnostmi je donucen snést přítomnost chladné, sarkastické, věčně načinčané a samozřejmě velmi přitažlivé zpěvačky Willie a malého kluka, kterému dělá Indy „chůvu". Spolu dorazí do chátrající vesničky, jejíž zkáza byla způsobena krádeží posvátných magických kamenů a také únosem všech dětí. Stařešina jim vysvětluje, že se kameny patrně nacházejí v honosném paláci patřícím mladému indickému princi. Vesničané jim poskytnou slony na cestu.
V paláci po obřadném přivítání a po velmi zajímavé zkušenosti s místní kuchyní při slavnostní večeři princ popře veškeré pověry a pomluvy kolem kamenů a kultu bohyně Kálí. Večer po hádce s namyšlenou Will je Indy napaden ve svém pokoji a poté se mu podaří odhalit systém tajných podzemních chodeb. Ty vedou k odhalení zmizelých kamenů a samozřejmě také k dětem. Dřív než se Indymu a jeho parťákům podaří osvobodit zajaté děti a získat zpátky kameny, ovšem prožijí pořádně horké chvíle. Doslova…


Zdroj 1:

Zdroj 2:

24.07.10 12:45
pepareklama
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one