Spider-Man 2
­
Žánr: dobrodružný
Země: Spojené státy americké
Premiéra v ČR: 6.6.2002
Délka: 121 min.
­


Student Peter Parker získá po kousnutí geneticky upraveným pavoukemnadlidskou sílu a pavoučí dovednost kamkoliv vylézt. Své nenadáléschopnosti se rozhodne nasadit v boji proti zločinnosti.
Peter Parker se stal už v raném věku sirotkem, proto ho vychovává tetaMay a strýc Ben. Žije v Queensu životem normálního studenta: pracujejako fotograf ve školních novinách, touží po krásné Mary Jane Watson atráví spoustu času se svým kamarádem HarryOsbornem. Během jednoho pokusu ve škole ho pokouše geneticky upravenýpavouk a Peter brzy zjistí, že má neobvyklou sílu a schopnosti. Nejprveje chce využít k tomu, aby získal peníze, ale tváří v tvář tragédii,která udeří blízko jeho domova, se rozhodne bojovat proti zločinnosti.Vezme si k srdci slova strýčka Bena: „S velkou sílou přichází i velkáodpovědnost."
Mezitím se megalomanský obchodník Norman Osborn, Harryho otec, začnetaké měnit. Jenomže jeho experiment se nepodaří tak, jak chtěl. Jehointeligence a síla sice také vzroste, ale zároveň zešílí. Stane se zněj Green Goblin, největší Spider-Manův nepřítel, který podrobíPeterovo rozhodnutí bojovat proti kriminalitě a pomáhat nevinným lidemzatěžkávací zkoušce.


18.11.09 09:49
pepareklama
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one